تبلیغات

ابزار لودینگ وبلاگ

|

ابزارهای وبلاگ نویسی

lingua italiana(ایتالیایی)

lingua italiana(ایتالیایی)
آموزش و استفاده از زبان ایتالیایی 
قالب وبلاگ
نویسندگان
نظر سنجی
ارزش وبلاگ؟

نکات تکمیلی اسم ها در زبان ایتالیایی

یکی از مهمترین بخش های دستور زبان ایتالیایی موضوع اسم ها و نحوه تشخیص جنسیت و تعداد آنها می باشد. در ادامه بحث اسم ها در زبان ایتالیایی به نکات تکمیلی اسم ها در زبان ایتالیایی می پردازیم . همان طور که در مطلب قبلی در مورد آموزش زبان ایتالیایی گفته شد جنسیت اسم ها را می توان از روی حرف پایانی آن ها تشخیص داد به طوری که:

اسم های مفرد مونث به A اسم های مفرد مذکر به O اسم های جمع مونث به E و اسم های جمع مذکر به I ختم می شوند.

البته برخی استثنا ها هم در این بین وجود دارند که باید تجربی آنها را به خاطر بسپاریم. اسم های مفردی که به E ختم می شوند میتوانند مذکر و یا مونث باشند که این مورد هم باید به صورت تجربی بررسی شود .

ولی این قانون برای تمامی اسامی صدق نمی کند و جنسیت بعضی از اسم ها با حروف دیگری قابل تشخیص هستند که به آنها اشاره می شود:

به عنوان مثال داریم:

1- بعضی از اسم ها که در حالت مذکر با حرف (e) تمام می شوند که مؤنث آن ها با (essa) خاتمه می یابد.

مانند کلمه studente به معنی دانش آموز مذکر و studentessa یعنی دانش آموز دختر

la studentessa (دانش آموز مؤنث) <== lo studente (دانش آموز مذکر)

la dottoressa (دکتر مؤنث) <== il dottore (دکتر مذکر)

2- بعضی از اسم ها نیز در حالت مذکر با (erre) و در حالت مؤنث با (trice) خاتمه می یابند.

مثل کلمه truduttore به معنی “مترجم مذکر” و  traduttrice به معنی “مترجم مؤنث”.

la traduttrice (مترجم مؤنث)  <== il traduttore (مترجم مذکر)

3- بعضی از اسم ها نیز در حالت مذکر و مؤنث شبیه هم هستند و تنها از روی حرف تعریف در زبان ایتالیایی  و یا به صورت تجربی قابل تشخیص اند.

اغلب اسم هایی که ریشه خارجی دارند و هم چنین اسم های مفردی که به حرف E ختم می شوند می توانند جزو این اسم ها باشند.

 معنی مؤنث مذکر 
 همکار la collega il collega
 توریست la turista il turista
 فرانسوی la francese il francese
 مشتری la cliente il cliente

4- همچنین بعضی از اسم ها در زبان ایتالیایی وجود دارند که با وجود اینکه با o ختم می شوند اما مؤنث به حساب می آیند که تعداد این نام ها محدود است.

مثل کلمات: سایر کلمات را می توانید با جستجو در کتاب های آموزشی پیدا کنید .

la mato (موتور) 

la radio (رادیو)

la fato (عکس) 

l’auto (اتومبیل)

la mano (دست)

5- همچنین برخی اسم ها در زبان ایتالیایی مذکر هستند ولی حرف پایانی آن ها a می باشد.

این اسم ها نیز تعداد محدودی هستند . مانند:

il cinema (سینما) 

il problema (مسئله)

6- کلمات بیگانه که از زبان خارجی وارد این زبان شدند و اکثرأ بدون حرف صدا دار خاتمه می یابند مذکر به حساب می آیند.

این اسم ها نیز بیشتر به صورت تجربی باید حفظ کنید.

il bar (بار, رستوران) 

lo sport (ورزش) 

l’hotel (هتل)

با ثبت نام در سایت آموزش زبان ایتالیایی توآموز میتوانید تمامی نکات نکات تکمیلی اسم ها در زبان ایتالیایی را یاد بگیرید و با دوره های آموزش کتاب نوو اسپرسو را به صورت آنلاین و یا آفلاین بگیرید.


[ چهارشنبه 28 فروردین 1398 ] [ 08:55 ب.ظ ] [ s . moein ]

اپلیکیشن آموزش زبان ایتالیایی

در دنیای امروزی گوشی های همراه و تبلت ها از ضروری ترین و کاربردی ترین وسایل به حساب می آیند. هر کجا که می رویم و هر کاری که می کنیم در کنار ما هستند . با توجه به رشد روز افزون اپلیکیشن های گوشی های همراه این دستگاه های کوچک قابل حمل در داخل خود دنیای دیگری را به وجود آورده اند. از صحبت کردن با دیگران تا گرفت عکس و فیلم. مسیر یابی و حتی پرداخت های بانکی و شخصی  و اپلیکیشن آموزش زبان ایتالیایی را میتوان انجام داد.

یکی از مسائلی که امروزه تمرکز زیادی روی آن می شود ایجاد برنامه های آموزشی برای دستگاه های اندروید و ای او اس است تا زبان آموزان و کاربران بتوانند در هر مکان و هر مان به راحتی به یادگیری مطالب جدید بپردازند.

اپلیکیشن های آموزش زبان نیز در صدر این اپ ها قرار دارند. یکی از این زبان ها زبان ایتالیایی است که در این مطالب قصد داریم چندین اپلیکیشن آموزش زبان ایتالیایی را به شما معرفی کنیم.

L-Lingo Learn Italian Pro v5.6.22

L-Lingo Learn Italian Pro v5.6.22 برنامه ای است که توسط آن لازم نیست چیزی در مورد زبان ایتالیایی بدانید، این برنامه شما را در صحبت کردن به  آموزش زبان ایتالیایی مجهز می کند.
L-Lingo برای استفاده آسان طراحی شده است. این برنامه از کانال های چند رسانه ای مانند کلمات، سخنرانی های بومی ضبط شده و تصاویر برای توانایی شما در درک کلمات و عبارات به زبان ایتالیایی مورد استفاده در جاده ها، ارتباط با سخنرانان ایتالیایی، زندگی روزانه و خانوادگی و در هنگام کار کمک می کند.
L-Lingo شما را غرق در مناظر و صداهای زبان ایتالیایی می کند.
رویکرد یادگیری زبان ایتالیایی به روش چند کانال، دستیابی به نتایج بسیار سریعتر از روش های کتاب درسی سنتی را فراهم می کند.

– هزاران کلمه و جمله تماما قابل مشاهده با تصاویر
– تلفظ کامل زبان محلی و بومی
– یادداشت های دستور زبان ایتالیایی 
– تفریح و سرگرمی
– طراحی برنامه به صورت تمیز و آسان برای یادگیری

یک آناناس در یک سوپر مارکت دیده اید، و کلمه های صحیح گوناگون در سر شما است! به لطف L-Lingo شما کلمه را به صورت بصری و همچنین با گوش دادن و خواندن یاد می گیرید. درس های ایتالیایی این نرم افزار، یادگیری کلمات و عبارات ایتالیایی را برای شما سریع می کند. شما می توانید کلمات و عبارات ایتالیایی را به راحتی ادا کنید.

65 درس پوشش داده شده توسط این برنامه عبارتند از:
– معرفی و سلام
– در خانه
– در فردوگاه
– در هتل
– رنگ ها
– مواد غذایی
– در اداره
– حرفه
– اعداد
– لباس ها
– گفتن زمان به زبان ایتالیایی
– حیوانات
– وعده های غذایی و پخت و پز
– پرسیدن سوال به زبان ایتالیایی
– خرید و فروش
– مناظر و طبیعت
– آب و هوا
– ورزش
– خانواده و روابط
– کشورها و قاره ها
– فصل ها
– خرید کردن
– روز ها، هفته ها، ماه ها و غیره
– مقادیر (کمیت) و اشکال
– زمان های حال، گذشته و آینده

دانلود L-Lingo Learn Italian Pro v5.6.22 

 Memrise

یکی دیگر از اپلیکیشن آموزش زبان ایتالیایی Memrise است. حتی با وجود اینکه این نرم افزار از متد عجیبی برای آموزش استفاده می‌کند، کاربران بسیار از شیوه‌ی آموزش آن استقبال می‌کنند و بخصوص در میان زبان آموزان جوان طرفداران بسیاری دارد و منبع بسیار خوبی برای یادگیری زبان ایتالیایی محسوب می‌شود.

Memrise همچون یک بازی طراحی شده است جایی که زبان آموزان می‌توانند با یادگیری زبان ایتالیایی علیه یک نیروی خارجی مبارزه کنند. جدا از متد مفهومی آن، طراحی اپلیکیشن بسیار ساده و کاربردی است و کار کردن با آن بسیار لذت بخش است. نکات گرامری، لغات متنوع و آزمون‌های بیشمار از جمله مواردی هستند که زبان آموز را با خود در طول فرآیند یادگیری زبان ایتالیایی همراه می‌سازد. بخوانید: مطلب مفصلی درباره Memrise.

یکی از نکات منفی این اپلیکیشن این است که در هر درس تنها 3 کلمه‌ی جدید آموزش داده می‌شود که می‌تواند برای دانش آموزانی که از ابتدا دانش محدودی از زبان ایتالیایی دارند خسته کننده باشد.

Duolingo

دولینگو یکی از اپلیکیشن آموزش زبان ایتالیایی هست که یادگیری را به شیوه‌ای جذاب به زبان آموز ارائه می‌دهد. با این اپلیکیشن در هر سطحی که باشید می‌توانید برای یادگیری و تقویت زبان ایتالیایی استفاده کنید. بیشتر بخوانید: مطلب مفصلی درباره اپلکیشن دولینگو

کاربر می‌تواند اهداف روزانه مشخص کنید و تعداد دقایقی که می‌خواهد صرف آموزش کند را از قبل تعیین کند (5 تا 20 دقیق). این کار ریسک خسته شدن کاربران در کار کردن با اپلیکیشن و دست و پا زدن زیر حجم بزرگی از محتوا را بسیار پایین می‌آورد.

برای زبان آموزان سطح متوسطه و پیشرفته آزمون‌هایی وجود دارد که می‌توانند با آن سطح زبان خود را ارزیابی کنند. در این اپلیکیشن مجموعه‌ی بزرگی از واژگان و گرامر درباره‌‌ی موضوعات مختلفی از جمله مشاغل، لباس، امکان و تحصیلات وجود دارد.

همچنین بخش‌هایی وجود دارد که شما را در یادگیری گرامر ایتالیایی کمک می‌کند؛ بخش‌هایی درباره زمانهای افعال ایتالیایی و موارد مرتبط با آنها. همچنین می‌توان به بخشی اشاره کرد که به تلفظ ایتالیایی می‌پردازد و می‌توانید از آن بخش برای بهبود تلفظ کلمات ایتالیایی استفاده کنید.

دولینگو کاملا رایگان است و در سه نسخه‌ی iOS، اندروید و همچنین نسخه‌ی آنلاین موجود است.

In 24 hours learn italian

این اپلیکیشن آموزش زبان ایتالیایی رایگان است اما مبانی بسیار ساده و پایه‌ای زبان ایتالیایی را به زبان آموزان یاد می‌دهد. استفاده از این اپلیکشین برای افرادی که هیچ آشنایی با ایتالیایی ندارند و می‌خواهند از جایی شروع کنند بسیار مناسب است. دوره های آنلاین آموزش زبان ایتالیایی 

رابط کاربری آن بسیار رنگارنگ و واضح است و دسترسی به اجزای آن برای کاربر می‌تواند ساده باشد. هرچند که در این اپلیکیشن ویژگی‌های متنوعی همچون اپلیکیشن‌های دولینگو و Memrise ارائه نمی‌شود، اما می‌توان از آن برای یادگیری اصول پایه‌ی زبان ایتالیایی استفاده کرد.

babadum.com بابادو

یکی از سایت های جالب برای یادگیری زبان این سایت هست. در این سابت بازی های متفاوت و جذابی برای یادگیری تصویری و صوتی 101 زبان وجود دارد. یکی از این زبان ها ایتالیایی هست . شما می توانید با رفتن به سایت و بازی به راحتی زبان ایتالیایی جهت بالا بردن دامنه لغات ، آشنایی با نحوه تلفظ کلمات و املای صحیح کلمات آشنا شوید .

www.50languages.com  پنجاه زبان

این سایت هم  به آموزش زبان به صورت تصویری و تلفظ پرداخته است . بدون نیاز به ثبت نام و به صورت رایگان می توانید زبان مورد علاقه خود را بیاموزید .

صرف افعال

یا مراجعه به سایت وربیکس میتوانید به راحتی صرف افعال مورد نظرتان را در زمان های مختلف ببینیند. وربیکس


برچسب ها: اپلیکیشن آموزش زبان ایتالیایی، آموزش زبان ایتالیایی، برنامه آموزش زبان ایتالیایی، زبان ایتالیایی،
[ دوشنبه 19 فروردین 1398 ] [ 01:40 ب.ظ ] [ s . moein ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

آموزش زبان ایتالیایی

questo blog stato creato per le persone che vorrano studiare italiano.
bona fortuna
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :


Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت

IranSkin go Up